İstanbul Lütfi Kırdar Rumeli Salonu ve İstanbul Kongre Merkezi Fuar Salonu

İstanbul Lütfi Kırdar ziyaretçilerin kolayca ulaşabilecekleri, toplu taşıma araçlarından da faydalanabilecekleri bir konumdadır.

  • Taksim Meydanı: 1 km
  • Nişantaşı: 200 metre
  • Atatürk Havalimanı: 23 km
  • Sabiha Gökçen Hava Limanı: 50 km
Otobüs: Toplu taşıma araçları Taksim, Eminönü ve Mecidiyeköy gibi bir çok merkezi lokasyondan Harbiye’ye doğrudan ulaşım sağlamaktadır. Harbiye otobüs durağı, İstanbul Lütfi Kırdar Rumeli Salonu'na yaklaşık 5 dakika yürüme mesafesindedir.
Metro: İstanbul Lütfi Kırdar Rumeli Salonu'na metro ile de kolayca ulaşılabilir. F1 Taksim – Kabataş metro hattı kullanılarak Osmanbey durağında inilebilir. Osmanbey metro durağı kongre merkezine yaklaşık 10 dakika yürüme mesafesindedir.
Metrobüs: Metrobüs, özellikle Anadolu Yakası’ndan İstanbul Lütfi Kırdar Rumeli Salonu'na gelmek isteyenler için çok avantajlı bir ulaşım alternatifidir. Metrobüsle Mecidiyeköy durağına ulaşmak için şu hatlar kullanılabilir: 34Z Söğütlüçeşme-Zincirlikuyu 34A Zincirlikuyu-Avcılar *34Z’den 34A’ya aktarmalı olarak ulaşım sağlanmaktadır.
Taksi: Havalimanlarından İstanbul Lütfi Kırdar Rumeli Salonu'na taksi ile gelmek isteyenler için süre ve ücretler aşağıda yer almaktadır: Atatürk Havalimanı (Avrupa Yakası) 45-60 dakika / 65 TL Sabiha Gökçen Havalimanı (Anadolu Yakası) 60 dakika / 100 TL *Belirtilen fiyatlar değişiklik gösterebilir.
Dolmuş: Dolmuş kısa mesafeli güzergahlar için uygun fiyatlı ve rahat bir ulaşım aracıdır. Beşiktaş Vapur İskelesi karşısından kalkan dolmuşlar, Harbiye Caddesi’ne kadar yolcu taşımaktadır. Harbiye dolmuş durağı, İstanbul Lütfi Kırdar Rumeli Salonu'na 5 dakika yürüme mesafesindedir.